Večer pre páry

Národný týždeň manželstva je za nami a my sa tešíme, že sme ho v sobotu mohli spolu zavŕšiť a nazbierať nejaké vitamíny pre vzťah. Práve to bola téma tohtoročného NTM. Preto špeciálnym chodom večere bolo i vitamínové vzťahové pexeso. 🍊🍒🍇❤️
Dopĺňajme vitamíny vzťahom celoročne.. (nielen tým manželským...)

Karnevalová párty

3. 2. 2024 bol evanjelický kostol v Prievidzi plný hudby, smiechu a detí, ktoré zavítali na detskú karnevalovú párty. Prišli superhrdinovia, vojaci, policajti, princezné aj rôzne zvieratká. Na začiatok boli rozdelení do 2 skupín, v ktorých počas popoludnia súťažili. A hneď mali aj možnosť nazbierať prvé body.  Pod krásnymi originálnymi farebnými maskami skrývali naše deti, no spolu sme hľadali odpoveď na otázku, čo sa skrýva pod pomyselnými maskami, ktoré si my, ľudia, častokrát nasádzame. Farebná bola nielen výzdoba a masky, ale aj kniha bez slov, ktorá nám odhalila tajomstvo toho, že keď zložíme masky, tak vo vnútri nájdeme srdce, ktoré je čierne – hriešne, no našťastie toto nie je posledná strana knihy a vďaka obeti Pána Ježiša na kríži môže byť naše srdce vyčistené do biela, a aj náš príbeh tak môže mať šťastný koniec, ktorým je večnosť s naším Otcom v nebi. Potom si deti takéto malé farebné knihy bez slov vyrobili a zobrali so sebou domov, aby im tento príbeh týkajúci sa každých z nás pripomínali. Pokračovali sme tradičným fašiangovým občerstvením – fánkami, a aj koláčmi a muffinami i slanými pochúťkami a teplým čajom. Pokračovali súťaže s balónmi, a na koniec sme si zatancovali, avšak nie hocijako – išlo o tanečnú hru s opakovaním pohybov. Piesne, tanec a smiech naplnili zborovú miestnosť. Po nejakom čase dozneli a superhrdinovia, vojaci, policajti, princezné aj rôzne zvieratká sa vo veselej nálade sa tanečným krokom pobrali domov.

Z kapustnice

Z mikulášskej párty

Malinová 2023

Výlet do Malinovej

Zjavenie Pána mudrcom - zopár faktov

autor: Ľubo Beňo

Modlitba s rúškom

Nosiť rúško je to najmenej, čo môžeme všetci robiť pre ochranu slabších.

Ako čítať Bibliu osamote? Lectio Divina

Ako čítať Bibliu zmysluplne, keď sme sami? Ak nemáte nejaký konkrétny plán na čítanie Biblie, skúste Lectio Divina.

Prečo nie virtuálnej Večeri Pánovej?

Súčasná situácia pandémie, sociálneho dištancovania či izolácie vytvára nové výzvy a otázky pre cirkev. Jedna z výziev, na ktoré cirkvi hľadajú odpoveď, je otázka Večere Pánovej v období, keď sa nemôžeme spolu zhromažďovať.