Blog

Z noci kostolov 2024

Z noci kostolov 2024

Zmrzlinová párty - fotogaléria

Zmrzlinová párty - fotogaléria

V nedeľu po MDD, 2.  júna sa popoludní zišlo do zborovej miestnosti v evanjelickom kostole v Prievidzi asi 15 detí. Už na začiatku ich čakali plné stoly dobrôt. Energiu, ktorú z občerstvenia načerpali, deti čoskoro veľmi dobre využili pri  dynamických hrách s loptičkami, ktoré vyžadovali pohyb aj zručnosť. Radosť hry zvýšilo rozdelenie do tímov.  V hudbe a piesňach sme mali jednak zážitok spoločenstva, a tiež nám sú piesne dobrou správou a zvesťou o Pánu Bohu, ku ktorej sa tak pridávame. V rozprávanej téme dostali deti po zábave aj poučenie príbehom o pozitívnom príklade správania sa. Tak podporujeme ich sociálne a morálne povedomie. 
Na záver programu sme si všetci vychutnali zmrzlinu, keďže sme boli na Zmrzlinovej párty. Deťom sa však nechcelo odchádzať a tak pokračovali v hrách a naháňačkách vonku pred a okolo kostola, kým dospelí postávali pri nich v rozhovoroch.
Ďakujeme mládežníčkam, Lydke, Lenke a Dianke za hry a s. Ivete Krpelanovej za tému. Vďaka aj všetkým, ktorí doniesli niečo pod zub.

Večer pre páry

Večer pre páry

Národný týždeň manželstva je za nami a my sa tešíme, že sme ho v sobotu mohli spolu zavŕšiť a nazbierať nejaké vitamíny pre vzťah. Práve to bola téma tohtoročného NTM. Preto špeciálnym chodom večere bolo i vitamínové vzťahové pexeso. 🍊🍒🍇❤️
Dopĺňajme vitamíny vzťahom celoročne.. (nielen tým manželským...)

Karnevalová párty

Karnevalová párty

3. 2. 2024 bol evanjelický kostol v Prievidzi plný hudby, smiechu a detí, ktoré zavítali na detskú karnevalovú párty. Prišli superhrdinovia, vojaci, policajti, princezné aj rôzne zvieratká. Na začiatok boli rozdelení do 2 skupín, v ktorých počas popoludnia súťažili. A hneď mali aj možnosť nazbierať prvé body.  Pod krásnymi originálnymi farebnými maskami skrývali naše deti, no spolu sme hľadali odpoveď na otázku, čo sa skrýva pod pomyselnými maskami, ktoré si my, ľudia, častokrát nasádzame. Farebná bola nielen výzdoba a masky, ale aj kniha bez slov, ktorá nám odhalila tajomstvo toho, že keď zložíme masky, tak vo vnútri nájdeme srdce, ktoré je čierne – hriešne, no našťastie toto nie je posledná strana knihy a vďaka obeti Pána Ježiša na kríži môže byť naše srdce vyčistené do biela, a aj náš príbeh tak môže mať šťastný koniec, ktorým je večnosť s naším Otcom v nebi. Potom si deti takéto malé farebné knihy bez slov vyrobili a zobrali so sebou domov, aby im tento príbeh týkajúci sa každých z nás pripomínali. Pokračovali sme tradičným fašiangovým občerstvením – fánkami, a aj koláčmi a muffinami i slanými pochúťkami a teplým čajom. Pokračovali súťaže s balónmi, a na koniec sme si zatancovali, avšak nie hocijako – išlo o tanečnú hru s opakovaním pohybov. Piesne, tanec a smiech naplnili zborovú miestnosť. Po nejakom čase dozneli a superhrdinovia, vojaci, policajti, princezné aj rôzne zvieratká sa vo veselej nálade sa tanečným krokom pobrali domov.

Z kapustnice

Z kapustnice

Z mikulášskej párty

Z mikulášskej párty

Malinová 2023

Malinová 2023

Výlet do Malinovej

Zjavenie Pána mudrcom - zopár faktov

Zjavenie Pána mudrcom - zopár faktov

autor: Ľubo Beňo

Modlitba s rúškom

Modlitba s rúškom

Nosiť rúško je to najmenej, čo môžeme všetci robiť pre ochranu slabších.

Ako čítať Bibliu osamote? Lectio Divina

Ako čítať Bibliu osamote? Lectio Divina

Ako čítať Bibliu zmysluplne, keď sme sami? Ak nemáte nejaký konkrétny plán na čítanie Biblie, skúste Lectio Divina. 

Prečo nie virtuálnej Večeri Pánovej?

Prečo nie virtuálnej Večeri Pánovej?

Súčasná situácia pandémie, sociálneho dištancovania či izolácie vytvára nové výzvy a otázky pre cirkev. Jedna z výziev, na ktoré cirkvi hľadajú odpoveď, je otázka Večere Pánovej v období, keď sa nemôžeme spolu zhromažďovať.

Strana 1 z 1