Hroznová párty

Hroznová párty

Jeseň je obdobie, kedy zbierame úrodu zo záhrad a polí. Jednou z úrod, ktorá dozrieva práve v tomto období je aj úroda hrozna. Práve na toto ovocie sme sa zamerali v jesennú sobotu 7.10.2023. Stretli sme sa s deťmi v prievidzskom kostole, kde pre ne bol pripravený program.
V úvode deti hrali hru, ktorá sa volala strapec. Mali vytvoriť strapec, ale za sťažených podmienok, nesmeli použiť svoje dlane a prsty. Bolo zaujímavé sledovať, ako si s tým skvele poradili.
Témou stretnutia sa niesol verš z Evanjelia Jána 15, 5: Ja som vínny kmeň a vy ste ratolesti. Kto zostáva vo mne a ja v ňom, ten prináša veľa ovocia, pretože bezo mňa nič nemôžete činiť.
Lydka Krpelanová zaujímavým spôsobom deťom sprostredkovala daný verš. Prostredníctvom animácie vysvetlila deťom ako a prečo je vinič a ratolesti prirovnávané k Bohu a ľuďom. Deti sa následne učili novú pieseň ako aj spomínaný verš. 
Občerstvili sa hroznom, džúsom ale aj inými maškrtami. Potom nasledovali ešte súťaže, samozrejme zamerané na hrozno. Aj keď prišlo iba šesť detí verím, že takto strávený čas bol pre ne i nás ostatných prítomných obohatením a požehnaním.
Vďaka patrí predovšetkým Pánu Bohu, za požehnanie a ochotným mládežničkam Lenke a Lydke Krpelanovým ako aj bratovi farárovi Martinovi Kmecovi.

Galéria k článku

Iveta Krpelanová